Godmorgon tisdag! Den här författaren är på ett strålande humör, trots ett tandläkarbesök idag. 🙂
Hjärtligt välkomna till Pressbyrån på Blocket, Universitetssjukhuset i Lund måndagen den 21/5 kl 12. Det är nämligen då jag kommer att ha en exklusiv förhandssignering av pocketboken.
På sjukhuset som jag har arbetat på sedan 2002 och älskar. Nu är jag på väg att sprida feelgoodkänslan vidare till sjukhusets alla avdelningar. Vem vet vart romanen flyger iväg sedan?
Måndagsmorgonen börjar med en författarfrukost tillsammans med författarna Christina Larsson och Susan Casserfelt som har bjudit in på förlaget WAPI kl 8.
Åh, så mycket spännande att se fram till! 🙂
OCH på tisdag 22/5 släpps min allra första ljudbok på Storytel, Nextory och Bookbeat! Tjooo 🙂 Ladda ner den här på Storytel Ljudbok
Livet blir aldrig som man tänkt och just nu är livet helt underbart! Kram ❤
Men så spännande! Lycka till 🙂
GillaGillad av 1 person
Ja, det är det verkligen! Tack så mycket! 🙂
GillaGilla
Wow vad roligt önskar dig lycka till😍😍😍
GRYMT JOBBAT
Vad börjar man om man är intresserad av att själv skriva en bok?
GillaGillad av 1 person
Tack snälla! Det känns helt fantastiskt bra. Andra delen kommer nästa sommar. Ja, var börja man? Den frågan ställde jag mig också för sex år sedan. Svaret är du får googla för att hitta skrivutbildningar runt om i Sverige. Jag läste en utbildning på ett år distans på Österlens Folkhögskola, de gav mig alla nycklarna till skrivandets konst som jag sedan fick utveckla själva. Önskar dig lycka till att börja planera din första bok. 🙂
GillaGillad av 1 person
Tjoohoo, så himla glad för din skull! Många tummar upp! 😉
GillaGillad av 1 person
Tack Mia! Jag är så nöjd med framgången. Sakta börja det hända mer och mer.. 🙂
GillaGillad av 1 person
Wow! Sjukhusroman liksom 😉 Men så himla kul. Skriver på roman. Kanske kanske kanske blir den klar … HEJA DIG!
GillaGillad av 1 person
Nja, inte direkt sjukhusroman utan mer en roman med tre perspektiv/huvudpersoner som är syskon och den ena arbetar som sjuksköterska på en akutmottagning. Det är mina planer. Vad skriver du själv på? 🙂
GillaGilla
Malin! Detta är ett senare bokprojekt som jag har spånat vidare på. Först ska trilogin skrivas klart. 🙂
GillaGilla